درباره سوراوجین عقیق

شرکت معدنی و صنعتی سورا وجین عقیق در سال 1382 با اهدافی نظیر اکتشاف، استخراج، فرآوری مواد معدنی دیرگداز و تامین مواد فرموله و تولید محصول نهایی برای مصرف در صنایع مرتبط تحت شماره 204398 در تهران به ثبت رسید.

حوزه های کسب و کار شرکت معدنی و صنعتی سورا وجین عقیق در حال حاضر شامل موارد ذیل است:
1-تولیدات مرتبط با صنعت دیرگداز شامل تولید انواع شاموت و بوکسیت کلسینه، جرم‬ها و ملات‬های نسوز شاموتی و آلومینایی مورد نیاز صنایع گوناگون و تولید انواع خاک نسوز چسبنده فرآوری شده.
2- تولیدات مرتبط با صنعت سرامیک شامل تولید انواع بال‬کلی، کائولن، فلدسپار و خاک صنعتی خام و فرآوری شده جهت صنایع کاشی و چینی بهداشتی و هچنین تولید محصولات فرآوری شده برای انگوب و لعاب کاشی.
3- سایر فعالیت‬ها شامل استخراج و عرضه بنتونیت مورد نیاز کارخانجات تولید کننده خاک رنگبر، استخراج و عرضه انواع خاک‬های صنعتی مورد نیاز صنایع آجر نسوز نما، ارائه خدمات خردایش و دانه بندی کانی‬های صنعتی.
هم اکنون شرکت با تکمیل زنجیره تولید، از معدن تا محصول نهایی، یکی از تامین کنندگان معتبر در تامین مواد اولیه معدنی مورد نیاز صنایع فولاد، ریخته گری، سیمان، پالایشگاهی، دیرگداز، سرامیک و ... می‬باشد.

واحدهای تولیدی شرکت در حال حاضر به شرح ذیل می‬باشد:
1- واحد تولید شاموت، بوکسیت کلسینه و انواع جرم و ملات‬های نسوز در شهرک صنعتی شجاع آباد نطنز واقع در استان اصفهان.
2- واحد تولیدی معدنی و فرآوری انواع بال‬کلی و خاک نسوز در رباط خان طبس واقع در استان خراسان جنوبی.
3- واحد تولیدی معدنی و فرآوری انواع خاک‬های صنعتی و فلدسپار در شهرستان بوئین زهرا واقع در استان قزوین.
همچنین شرکت تامین‬ کننده چند نوع کائولن فرآوری شده با خلوص بالا برای صنایع چینی بهداشتی، کاشی و سرامیک می‬باشد.

شرکت سورا وجین عقیق با بررسی مقاصد و محیط سازمانی بر اساس ماموریت و استراتژی تدوین شده و با استفاده از استانداردهای مدیریتی ISO 14001:2015 , ISO 9001:2015 و ISO 45001:2018 و ترویج تفکر مبتنی بر رویکرد فرآیندی، اهداف کلانی چون بهبود کیفی منابع انسانی، ایجاد شرایط کاری ایمن و کنترل عوامل زیان آور محیط کار، اجرای دائمی امر اکتشاف و فرآوری و صیانت از ذخایر معدنی، تولید و عرضه محصولات و خدمات مهندسی جدید، گسترش فعالیت با تاکید بر حفاظت از محیط زیست (خاک، آب و هوا) و نهایتاً حضور فعال در تشکل‬های صنفی و تخصصی ملی و بین‬ المللی با هدف هم‬ اندیشی، همکاری و بهره ‬گیری از دانش و فن‬ آوری‬ های نوین در سرلوحه فعالیت‬های خود قرار داده است.